עיצוב פנים


סטודיו מאיה החדש!
הוקם מתוך אמונה שניתן לשלב בין תחומי העיצוב, האדריכלות והאומנות השונים.

ההרשמה לקורס עיצוב פנים בהנחיית מאיה בר מנחם בעיצומה הירשם/י כעת !!!

תכנון אדריכלי >
תכנון מבנים פרטיים וציבוריים

עיצוב פנים >
בתים, דירות, משרדים ובתי עסק

פיקוח >
ליווי צמוד של הפרויקט עד לשלב האיכלוס

ייעוץ
>
ברכישת נדל"ן, תוך התאמה לצרכי הלקוח

אומנות
>
גלריה לאומנות עכשווית

מבוא לעיצוב פנים

עיצוב פנים
- מקצוע שעוסק בכל תחומי החיים הסובבים אותנו, אשר מטרתו לתת פתרונות פונקציונאליים - באסטטיקה, באווירה, בחוויה, בחלומות והגשמת פנטזיות, בחומרים, בהנדסת אנוש, באסוציאציות שונות מאדם לאדם ועוד...

הגישה העדכנית היא לעצב את ביתך בסגנון האישי ע"פ הצרכים, התנסויות, המצב הפיננסי, צורת חיים, דפוס התנהגות, תרבויות שונות, סטטוס חברתי, ועוד תחומים המשפיעים על האדם בסביבתו.
תכנון ועיצוב הבית בכל הגורמים הנ"ל והחלטות על חלוקת החללים לאזורים, סוגי חומרים, רהיטים ופרטים משלימים לאותו בית. יש לקחת בחשבון את הנתונים של הדיירים שחיים בו. החיים המודרנים וההתקדמות הטכנולוגית בימינו, מאפשרת לנו התקדמות בצורות שונות בחיינו כדי לשפר את איכות החיים והתארכות החיים.

מצד שני, אנו מאבדים את היכולת שלנו לתקשר עם בני המשפחה, חברים ואנשים, איבדנו גם את היכולת שלנו להתחבר לסביבה, הסביבה הטבעית בה אנו חיים, התייחסות שלנו לטבע כמו עץ, ציפור... רואים בהם כדבר ברור מאליו וכאן גם באות השלכות לגבי האנשים הסובבים אותנו בין עם זה קרובים או חברים או אנשים בכלל.
הגישה החדשה שואפת לעודד את התקשורת עם בני האדם, התפיסה היא חברתית, וזאת ע"י תכנון מנחה של בני הבית והחברים, להיות במגע בין בני האדם. לפי התפיסה המודרניסטית - הבית צריך להיות נוח ופונקציונאלי ומצד שני להיות פתוח ואמיתי יותר. העידן הרוחני מעודד אותנו שאושר ושלווה פנימית משיגים באמצעות מודעות לחיות את ההווה כאן ועכשיו ולא בעבר ובעתיד. פילוסופיה זאת תוכל להיות מיושמת כאשר נכיר בזה שלסביבה יש השפעה חזקה עלינו, זהו הכוח המניע את האדריכלות ועיצוב פנים בפרט, מגורים בבית של כל אחד ואחד בזמן הזה יכולים להשפיע עלינו על יכולת התפקוד החיים שלנו בהווה. הסגנון העכשווי בא מחשיבה מהפכנית שהזינה את התנועה המודרניסטית, נגד הפאר ששלט באדריכלות ועיצוב פנים במאה ה-19.

בשנות ה-20 פרץ העיצוב המודרני, שזה סמל לעולם חופשי, שיש בו ביטוי עצמי לכל אדם ללא מגבלות אלו או אחרות.

זה התבטא בחומרים חדשניים ששימשו את התעשייה ונכנסו לבתים ע"י עיצובים נועזים אשר נתנו את הטון של ביטוי אישי של התקופה, המודרנית העכשווית וחופשית בדעותיה.

כפי שאמר, לה קורבוזיה, אחד האדריכלים הגדולים של המאה ה-20 – הבית האידיאלי הינו "מכונה לחיות בה , שימושי, הגיוני, יפה בפשטותו ולא סתם קישוט".


בחזרה לכתבות בנושא: אדריכלות ועיצוב פנים

_______________________________________________________________________________
בניית אתר קידום אתר - מאיה גרנות | כל הזכויות שמורות ל-Studio Maya©